Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zprávy-Extremisté a Nový Bydžov

Extremisté jsou nadšeni z prohlášení starosty Nového Bydžova. Chystají druhý Janov?
Praha/Nový Bydžov, 29.11.2010 15:55, (ROMEA)

Starosta Nového Bydžova si svým rasistickým prohlášením, které ve čtvrtek zveřejnil na oficiálním webu města, vysloužil sympatie neonacistů a různých rasistů. Ti se nyní na serveru hooligans.cz a na Facebooku začali domlouvat jakou taktiku zvolit a jak nynější napětí využít k zorganizování tzv. Janova č. 2. Vůdce extremistické DSSS Tomáš Vandas nabízí starostovi pomoc.

DOKUMENT
Cikáni znásilnili !!!! - Oficiální prohlášení starosty Nového Bydžova

Jak zjistil server Romea.cz na neonacistických fórech a na facebookových profilech čelních představitelů DSSS probíhá čilá diskuze, jak současnou napjatou situaci využít ve svůj prospěch.

"Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) vítá otevřené a pravdivé pojmenování problémů s cikánskou menšinou v Novém Bydžově na Hradecku, tak jak učinil starosta Pavel Louda," napsal na Facebooku Tomáš Vandas a uvedl, že DSSS je připravena nabídnout panu starostovi pomoc v podobě nasazení monitorovacích týmů DSSS, které by dohlížely na pořádek v ulicích města. "Tato nabídka bude vedení města učiněna v nejbližších dnech," uvádí na Facebooku Vandas.

Předseda republikové smírčí a rozhodčí komise DSSS Jiří Petřivalský u odkazu na článek týkající se Nového Bydžova na Facebooku napsal: "Tak co myslite? Neni cas tam zajet na navstevu a trochu to ozivit?" Ladislav Budz, který kandidoval za DSSS ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2010 v Praze na třetím místě, k Novému Bydžovu poznamenal: "hrával jsem tam s rockovou kapelou,momentálně politicky nepohodlnou.a kousek odtamtud jsem se narodil a vyrůstal.\první hajlovačky atak.... :)"

Militantní neonacisté, kteří diskutovali na serveru hooligans.cz promýšleli taktiku, jak nejlépe demonstraci zorganizovat nebo jestli by bylo výhodnější přemluvit místní obyvatele k organizaci a pak se pouze připojit.

"Obyčejní lidé nejsou tak neaktivní, jak by se vždy mohlo zdát, především ohledně cikánů...jen se nechtějí umazat. Například vim o dvou případech v Janově, kde tamní obyvatelé pozvali k sobě domů "plešky", aby jim poskytli informace o tom, co se tam děje. Dokonce k nim pak vodili návštěvy, aby si snima popovídali...," uvádí na serveru hooligans.cz Martin Hrach vystupující pod přezdívkou Temne_svedomi. Hrach je podle serveru Antifa.cz dlouholetý neonacista, bývalý voják původem z Mostu, admin dalšího neonacistického webu Radical Boys Brüx. "To znamená, že i Bydžově by lidé například poklidně demonstrovali a popřípadě i záškodnicky pomáhali, ale čekat od nich něco víc je nesmysl," píše dále Hrach alias Temne_svedomi, podle kterého je nejdůležitější "citlivě nalézt komunikační kanály s těma domorodcema; vyslechnout si je; dohodnout se na nějakým společným postupu a cílech (v Janově například chtěli aby se o tom psalo v médiích, to co se jim tam děje - proto se dohodlo, že se napíše otevřený dopis starostovi - to samotní obyvatelé dávali podklady k tomu dopisu)."

"Fajn by bylo, pokud by tamní obyvatelé uspořadali demonstraci MYslím, že by měli solidní podporu z řad nacionalistických teroristů," píše na jiném místě Hrach a diskutující pod přezdívkou AL dodává, že podpora místních obyvatel by "znamenala veliký úspěch pro našince v očích veřejnosti kdyby se tam strhlo to co v Janově. Navíc je to mnohem blíže pro druhou polovinu republiky než byl Litvínov, takže by mohla být mnohem větší účast minimálně ze Slezska."

Zároveň AL nostalgicky vzpomíná na pokus o pogrom na janovské Romy: "Dva roky zpět to byl Janov a dnes možná Bydžov. Ted by se měla aktivita začít stupňovat, protože dle mého je pro úrodu čím dál lepší půda než tomu bylo před 10ti či 15ti lety. Dnes se zveřejnování zvěrstev černé menšiny supňuje, protože už to nejde tutlat, i když pořád jsou veliké rezervy. Každým rokem je nasranost lidí větší a každým rokem je nasraných více a více lidí. Bylo by dobré toho využít a proto bych byl pro co největší podporu případné demonstrace v Bydžově."